12/06/2024

Δυνατότητα πρακτικής άσκησης στον φορέα ΣΥΦΑ Ροδόπης

Ο φορέας ΣΥΦΑ ΡΟΔΟΠΗΣ (εμπορία και διανομή φαρμάκων, με έδρα Ε. Μακαρίου 11 Κομοτηνή) επιθυμεί να απασχολήσει για το 2024 φοιτητές πρακτικής άσκησης διαφόρων ειδικοτήτων / κατευθύνσεων, ενδεικτικά Οικονομικής κατεύθυνσης,  Νομικής κατεύθυνσης,  Πολιτικών επιστημών,  καθώς και ευρύτερα μηχανικών.

Τα καθήκοντα που οι υποψήφιοι θα κληθούν να υποστηρίξουν στο πλαίσιο της πρακτικής τους είναι: σχεδίαση και διαχείριση εμπορικής πολιτικής πελατών, μάρκετινγκ, λογιστήριο, τμήμα προμηθειών, διαχείριση προϊόντων αποθήκης, merchandising,  συμβάσεις, βελτιωτική σχεδίαση παραγγελιοληψίας και αποθήκευσης προϊόντων.

Η πρακτική άσκηση, σχεδιασμένη από την γενική διεύθυνση και το τμήμα προσωπικού, θα αποτελέσει για τους υποψήφιους μια σφαιρική εμπειρία 360 μοιρών στην διαχειριστικότητα μιας σύγχρονης εμπορικής εταιρείας που συνδυάζει τα δυναμικά αποτελέσματα και  το συνεταιριστικό πνεύμα.

Για περαιτέρω πληροφορίες και στοιχεία επικοινωνίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του φορέα.