07/04/2024

Απολογισμός εκδήλωσης «Πρακτική Άσκηση-Δυνατότητες σύνδεσης Πανεπιστημίου,Αγοράς Εργασίας και Μεταποίησης στην Περιφέρεια ΑΜΘ»

Την Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024, στο Αμφιθέατρο του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών, στην Πανεπιστημιούπολη Κιμμερίων Ξάνθης, πραγματοποιήθηκε παρουσία 250 και πλέον παρισταμένων ανοιχτή, υβριδική, ενημερωτική εκδήλωση με θέμα: «Πρακτική Άσκηση-Δυνατότητες σύνδεσης Πανεπιστημίου, Αγοράς Εργασίας και Μεταποίησης στην Περιφέρεια ΑΜΘ», με διοργανωτές το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης του ΔΠΘ σε συνεργασία με το Δίκτυο Συνδέσμων Βιοτεχνιών- Βιομηχανιών της ΑΜΘ.

Η εκδήλωση συγχρηματοδοτήθηκε από το επιχειρησιακό πρόγραμμα “Ανθρώπινο Δυναμικό και Κοινωνική Συνοχή” στο πλαίσιο υλοποίησης της Πράξης “Πρακτική Άσκηση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης του ΔΠΘ” με κωδ. ΟΠΣ 6004524, ΕΣΠΑ 2021-2027

Πατήστε εδώ για να δείτε τον απολογισμό